Homme, 14. novembril 2014 tähistab SA TÜK Lastefond oma sünnipäeva selfikampaaniaga, mille raames palutakse inimestel teha endast foto koos mõmmiga, et aidata kaasa annetuse kogumisele hoiukodude toetuseks. Iga postitatud mõmmiselfi pealt annetab Lastefondi koostööpartner Nordic Hypo 1 euro Lastefondi 2014. aasta põhikampaania – sügava ja raske puudega laste hoiukodude – toetuseks.

Pildistada võib end ükskõik millise mõmmiga: kampaaniaplakati taustal, koduse kaisukaruga või linna peal kohatud Lastefondi Mõmmiku-maskotiga. Pildid tuleb 14. novembri jooksul üles laadida vastavasse albumisse fondi Facebooki lehel.

„Lastefondi tegevus sügava ja raske puudega lastele hoiukodude ja tugiteenuste võimaldamisel ei ole ainult suureks abiks lastele endale, vaid oluliseks kergenduseks ka vanematele, kelle igapäevane hool ja vaev raske puudega lapse eest hoolitsemisel on siiani jäänud ühiskonnas piisava tähelepanuta. Lastefondi abikäsi raskes olukorras perede jaoks „lünkade tätmisel” on vajalik ning meie ettevõte on otsustanud neid selles tegevuses võimaluste piires abistada,” kommenteeris koostööd Nordic Hypo juhatuse esimees Sten Tikk.

Lastefondi tegevjuht Sandra Liiv tõdeb, et fondil tuleb päevast päeva tegeleda väga tõsiste lugudega ning vahelduseks on hea seda tööd ka veidi lõbusamalt teha, pakkudes samal ajal inimestele lihtsat ja toredat võimalust head teha.

„Kutsume üles end just mõmmiga pildistama, sest kaisukaru sümboliseerib turvalist toetajat, kellele võib iga kell oma muret kurta. Ilmselt on meil kõigil oma lapsepõlvest helged mälestused seoses mõne kaisukaga, kes kõik halvad tujud ära ajas ja naeratuse näole tõi, kui ta endale kaissu sai võtta. Lastefondi maskottgi on suur ja pehme kaisukaru Mõmmik, kes aitab oma annetajatest sõprade abiga haigeid lapsi nii, kuidas vähegi oskab. Lisaks lihtsale annetusviisile on mõmmiga selfi tegemine ka sümboolne toetusavaldus kõigile abivajajatele. Loodame südamest, et inimesed tulevad meie vahva mõttega kaasa!” kutsub ta kõiki üles Lastefondile kingitust tegema ja kampaaniaga liituma.

Loe Lastefondi sügava ja raske puudega laste hoiukodude projektist lähemalt fondi kodulehelt või annetuskeskkonnast „Ma armastan aidata”.

TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanemaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku rohkem kui pooleteise miljoni euroga.

 

Nordic Hypo on Eesti kapitalil põhinev kinnisvara tagatisel laenu pakkuv ettevõte, mida iseloomustab pangale omane usaldusväärsus ja läbipaistvus, aga väikesele ettevõttele omane paindlikkus ja personaalsus.