Juba teist aastat järjest oli Nordic Hypol suur rõõm läbi viia ühiskampaania SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondiga, et toetada haigeid lapsi. Kampaania tulemusel annetasime 1100 eurot, mida kasutatakse 8-aastasele Eikole 6 kuu jagu sonditoidu soetamiseks.

“Oleme väga rõõmsad, et saime ka sel aastal koos Lastefondi tublide vabatahtlikega aidata abi vajavat last ja tema perekonda. Sellised võimalused head teha toovad alati soojust südamesse ja kindlasti jätkame Lastefondi toetamist ka uuel aastal, et aidata ka teisi lapsi,” kommenteeris koostööd Nordic Hypo juhatuse esimees Sten Tikk.

Oma panuse annetussummasse andsid kõik head inimesed ja asutused, kes võtsid vaevaks 1.-24.detsembril postitada Facebooki jõuluteemalisi videosid ja fotosid ning märgistada need hashtagiga #jagamejõulurõõmu. Kokku postitati selle märksõnaga 549 pilti või videot, millest iga kohta annetas Nordic Hypo Lastefondile 2 eurot. Nii saadigi kokku 1100 eurot.

Lastefondi tegevjuht Sandra Liiv jääb kampaania tulemustega väga rahule. “Hea meel on selle üle, et saime oma kampaaniaga tuua sombusesse jõuluaega natukene rohkem rõõmu, mis kulmineerus ühe perekonna jaoks kindlustunde ja teadmisega, et nende lapsele vajalik toetus järgmiseks pooleks aastaks on olemas.”

Tartu poiss Eiko põeb haruldast ainevahetushaigust nimega düstroglükanopaatia, millele lisaks on tal diagnoositud ka neelamisraskus. Haigusest tulenevalt on ta väga kõhn, kuid neelamisraskuse tõttu ei saa ta süüa tavatoitu, mistõttu on lapsele paigaldatud gastrostoom ehk kõhule tehtud avause kaudu makku suunatud väike sond. Kuna vedeldatud kodutoidu manustamine sondi kaudu ei kompenseeri tema päevast toitainete vajadust, vajab ta spetsiaalset kõrge kalorsusega toidusegu. Kallihinnalist sonditoitu kulub Eikol ühes kuus 120 pudelit, mis tähendab perele igakuiselt rohkem kui 400-eurost väljaminekut.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku ligi kolme miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/.

Nordic Hypo on Eesti kapitalil põhinev kinnisvara tagatisel laenu pakkuv ettevõte, mida iseloomustab pangale omane usaldusväärsus ja läbipaistvus, aga väikesele ettevõttele omane paindlikkus ja personaalsus.